Aktualności
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole
Informacja dla Rodziców
Na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy Państwu opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu, broszury pt.: Dzieci w wirtualnej sieci i Nastolatki w wirtualnym tunelu.
broszura-Dzieci_w_wirtualnej_sieci_wydanie_III_17.02.2022.pdf
broszura-Nastolatki_w_wirtualnym_tunelu-18.02.2022.pdf
Dzień Kobiet
8 marca w klasach i na szkolnym korytarzu było czuć niesamowitą atmosferę, gdyż w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni - swoim wychowawczyniom oraz koleżankom wręczyli kwiaty, a wszystkie kobiety małe i duże czuły się wyjątkowo.
W ten szczególny dzień wszystkie kobiety zostały obdarowane życzeniami, pięknymi kwiatami oraz drobnymi słodkościami przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Dzień Kobiet w klasach młodszych
Raz do roku jest taki dzień,
Który przemija jak piękny sen…
Wszystkie kobiety, panie i matki
W dniu tym dostają pachnące kwiatki…8 marca w klasach I - III obchodziliśmy Dzień Kobiet. To sympatyczne święto, czas podziękowania wszystkim paniom: tym starszym i tym młodszym. Chłopcy przygotowali i nakryli stół do wspólnego poczęstunku, a potem wręczyli dziewczynkom dyplomy, misie, kwiaty i zaśpiewali gromkie „Sto lat”. Ostatnią niespodzianką było zaproszenie dziewczynek do klasowego kina. Podczas wspólnego oglądania filmu było bardzo miło i sympatycznie. Lubimy czas, w którym możemy tak po prostu pobyć ze sobą.
2
Mali ogrodnicy z klas 1-3
Uczniowie klas młodszych założyli w swoich klasach kąciki przyrodnicze. Zasiali nasiona w doniczkach i posadzili cebulki małych roślin: cebuli, fasoli, słonecznika, ogórka i innych. Każde dziecko opiekuje się swoją roślinką. Obserwowanie jak wzrastają sprawia małym ogrodnikom wiele radości. W klasach robi się coraz bardziej zielono. Dzieci podlewają swoje roślinki i doglądają ich wzrostu. Widać, że już niedługo przyjdzie wiosna!
5
1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Od kilku lat społeczność naszej szkoły włącza się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie oraz nauczyciel historii zorganizowali lekcję poświęconą bohaterom podziemia antykomunistycznego.
W ramach zajęć uczniowie poznali bliżej historię związaną z losami żołnierzy niezłomnych, oglądali fragmenty filmów poświęconych żołnierzom wyklętym, m.in. film o jednej z najmłodszych ofiar komunistycznego terroru - Danucie Siedzikównie ps. "Inka". Uczniowie uczcili chwilą ciszy pamięć Żołnierzy Wyklętych oraz odśpiewali hymn Polski.
W naszej szkole również na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe.
5
Solidarni z Ukrainą
Pomagamy rzeczowo i duchowo takie hasło towarzyszy nam od kilku dni. Prowadzimy zajęcia wspierające dla uczniów, którzy pierwszy raz muszą zmierzyć się z zagadnieniem wojny, toczącej się w dzisiejszych czasach. Uczniowie klas młodszych poznali Ukrainę, jako kraj, poznali techniki radzenia sobie z emocjami i sposoby pomagania innym. Z potrzeby serca powstały prace plastyczne – podajmy sobie ręce w barwach ojczystych Ukrainy i Polski.
Dzień Dinozaura w oddziale przedszkolnym
25 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach oraz dzieliły się swoją wiedzą. Ponadto brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną związaną z tematyką zajęć.
Wiele radości wywołała wśród najmłodszych praca plastyczno – techniczna, a także układanie kolorowych puzzli.5
Dzień Dinozaura w klasach młodszych
W poniedziałek uczniowie klas I-III przenieśli się w czasy prehistoryczne, by poznać stworzenia, które żyły na naszej planecie miliony lat temu. Każdy mógł przynieść do szkoły ulubioną książkę lub zabawkę o dinozaurach. Na ubraniach uczniów widniały różnokolorowe dinozaury, a na twarzach dzieci radość ze świętowania dość nietypowego święta.
W tym dniu uczeń klasy II, Marceli Zdunek wystąpił w roli eksperta, by z niesamowitą pasją opowiedzieć kolegom i koleżankom o niezwykłych, prehistorycznych gadach. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, gdyż wykazał się rozległą, specjalistyczną wiedzą. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek, a także poznaliśmy opis wielu gatunków. Uczniowie otrzymali miłą niespodziankę w postaci zakładek do książki i medalów z dinozaurem. W klasie swoje miejsce znalazły również wszystkie dinozaury przyniesione przez dzieci z którym wszyscy mogliśmy sobie zrobić zdjęcie! Na koniec wszyscy stworzyli szkielet dinozaura. To był wyjątkowy dzień, bawiliśmy się wyśmienicie.
Tłusty Czwartek inaczej – edukacja przyrodnicza i polonistyczna na spacerze
W Tłusty Czwartek uczniowie klasy II i III od rana wypatrywali pączków. Z tego powodu, wraz z wychowawczynią udali się na ich poszukiwania. Dzieci prześcigały się w pomysłach, kto i gdzie im te pączki zostawił, czy będą z lukrem czy z cukrem pudrem. Gdy znaleźli się na leśnej drodze i otrzymali lupy migiem przypomnieli sobie lekcje o homonimach (wyrazach o takim samym brzmieniu, lecz odmiennym znaczeniu) z edukacji polonistycznej i już wiedzieli, że mają szukać pączków na drzewach. Było dużo zabawy, ale także nauki zarówno przyrodniczej jak i polonistycznej.
Projekt Antarktyda i Grenlandia
Szkolne lektury nie muszą być nudne. Można je opracować wraz z uczniami w ciekawy sposób. Takie założenie towarzyszy nam od dwóch lat w klasach młodszych. Tak też było w klasie 2 i 3, gdzie przez cały tydzień pracowaliśmy metodą projektu. Tematem naszej pracy były Antarktyda i Grenlandia.
Omawialiśmy lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda” (klasa 2) i „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” (klasa 3). Zadaniem każdego ucznia było samodzielne przeczytanie książki i to był wstęp do naszej wspólnej pracy. Każdy z uczniów w swoim zeszycie zapisał metryczkę książki, rozwiązywał różnego rodzaju ćwiczenia związane z lekturą, potem wspólnie opisaliśmy głównego bohatera Elegancika i Anaruka. Dodatkowo dzieci stworzyły lapbooki, nową formę pracy tzw. „książkę na kolanach” w której każdy zawarł informacje, ilustracje i inne rzeczy, które kojarzyły mu się z lekturą. W kolejnych dniach oglądaliśmy książki, mapy, filmy o Arktyce i Antarktydzie, porównywaliśmy klimat oraz warunki życia zwierząt i ludzi. Odkryliśmy bardzo dużo różnic między Antarktydą, a Grenlandią. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o pingwinach np. że też mają łaskotki i reagują na nie tak samo jak ludzie, a niedźwiedź polarny nigdy w naturze nie spotka się z pingwinem. Następnie na technice wykonywaliśmy zimowe zagrody i pingwiny z butelek. Na koniec nastąpiło podsumowanie projektu - podzieleni na grupy stworzyliśmy plakaty o Grenlandii i Antarktydzie.
Projekt zdrowie – zajęcia profilaktyczne i realizacja kolejnego zadania z projektu „ Z darami natury, świat nie jest ponury”
Uczniowie klas II i III na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej dowiedzieli się jak funkcjonuje organizm człowieka. Jaką rolę pełnią organy i kości człowieka. Poznali też ciekawostki dotyczące szkieletu. Dzięki rozmowie z panią pielęgniarką dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o kręgosłup, ile człowiek ma kości i jaka jest różnica pomiędzy dorosłym człowiekiem, a niemowlakiem. Dzięki modelom organów, dostępnym w naszej szkole uczniowie mogli samodzielnie zbudować ciało człowieka i zobaczyć jak one wyglądają. Powstały też makiety szkieletów oraz budowy organów wykonane przez uczniów. Związane było to także z realizacją kolejnego zadania z projektu „ Z darami natury, świat nie jest ponury”: rolka po papierze na spacer się wybierze – nasza wybrała się i zamieszkała w szkielecie ludzkim.
UDZIAŁ NIKOLI W KONCERCIE W FILHARMONII PARYSKIEJ
26 lutego 2022 w Filharmonii Paryskiej odbył się wspaniały koncert symfoniczny pod batutą Corinny Niemeyer i Auréliena Azana Zielińskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Uroczystość otworzył Olivier Mantei- Dyrektor Generalny Filharmonii Paryskiej oraz Roselyne Bachelat- Minister Kultury.
Projekt skupiał 120 uczestników z 27 krajów Unii Europejskiej. Polskę reprezentowało 4 młodych uczestników: Maja Guzik – Kraków, Julita Dudek – Trzciana, Zuzanna Górka – Szerzyny oraz nasza uczennica Nikola Hudyma z Niedzielisk. W pulpitach zasiadło czterech członków Małopolskiej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej. Utwory grane przez młodych muzyków: Hymne a la joie , Freedom, she yells, Ritmos Ciganos, Danse arabe, Dans lantre du roi de la montagne, La grande porte de Kiev, Bydlo , Il vecchio castello , Promenade.
W programie tego wyjątkowego koncertu spoiwem była słynna Oda do radości, zaczerpnięta z IX Symfonii Beethovena. Hymn Europy śpiewało 150 chórzystów z Chóru Dziecięcego Orchestre de Paris.
Gratulujemy Nikoli i życzymy dalszych sukcesów.
Zabawa walentynkowa
24 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Tego dnia naszą salę gimnastyczną zdobiły czerwone serduszka oraz balony.
Podczas dyskoteki Samorząd uczniowski rozdał przygotowane przez uczniów i wrzucone wcześniej do „poczty walentynkowej” kartki walentynkowe, które wprowadziły wszystkich obdarowanych w cudowny nastrój. Poczta walentynkowa była doskonałą okazją, aby wyznać sympatię lub przyjaźń.
Uczniowie tańczyli w rytm przebojów przygotowanych przed Samorząd uczniowski, a także świetnie bawili się biorąc udział w zabawach. Na wszystkich przybyłych uczniów czekał przepyszny poczęstunek ufundowany i przygotowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Urodziny w przedszkolu
W lutym swoje urodziny obchodziła Julka.
Przedszkolaki zaśpiewali Julce głośne „Sto lat” oraz złożyli życzenia.
Julka obdarowała wszystkich upominkami oraz słodkim poczęstunkiem.
Gmina Szczurowa solidarna z Ukrainą
Koncert naszej uczennicy w Filharmonii Paryskiej
Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach serdecznie zaprasza do obejrzenia koncertu Nikoli Hudyma uczennicy klasy 7, który odbędzie się w sobotę 26.02.2022 r. o godzinie 20:00 w Filharmonii Paryskiej. Orkiestra będzie składać się z najlepszych muzyków Europy, w tym naszej uczennicy. Projekt skupia 120 uczestników z 27 krajów Unii Europejskiej w Filharmonii Paryskiej. Nikola cały tydzień przebywa w Paryżu i ćwiczy z młodymi muzykami z całej Europy.
Trzymamy kciuki za Nikolę i zapraszamy do obejrzenia!
Link do wydarzenia:
https://live.philharmoniedeparis.fr/concert/1136183/
Na zdjęciu Nikola z mamą po koncercie Międzyszkolnej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej „Małopolska” AD ASTRA Koncert Pamięci w 40. Rocznicę Stanu Wojennego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Informacja dla Rodziców o dodatkowych zajęciach
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w szkołach od 1 marca 2022r do grudnia 2022r będą organizowane zajęcia specjalistyczne z zakresu wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w dodatkowym wymiarze. Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach: korekcyjno-kompensacyjnych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz w zajęciach z terapii ręki. Zajęcia będą miały charakter grupowy (max 5 osób). Będą prowadzone przez pedagoga posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Celem zajęć jest wsparcie młodzieży i dzieci w uporaniu się z trudnościami emocjonalnymi i szkolnymi po okresie pandemii oraz nauki zdalnej. Prosimy rodziców o zgłasznie dzieci na zajęcia do wychowawców klas do 28 lutego 2022 roku. Należy podać imię i nazwisko dziecka, rodzaj zajęć (rodzic może wpisać dziecko na kilka zajęć). Po zebraniu zgłoszeń będą ustalone grupy.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci
"Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy"
Zabawa karnawałowa w przedszkolu
14.02. już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać myszki, jednorożce, księżniczki, motylki, policjantów, Spider-Mana, nietoperza, itp. nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, było to głównym celem tego balu. W trakcie balu był także czas na słodką przekąskę przygotowany przez Radę Rodziców, za który dziękujemy.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.10
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie