Czerwiec to czas podsumowań i gratulacji dla uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursach organizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku KRUS zorganizował XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem ,,Wioski bez troski”. Celem konkursu było promowanie zasad bezpieczeństwa na terenach wiejskich oraz rozwijanie kreatywności najmłodszych. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali piękne i pomysłowe prace plastyczne, które zwracały uwagę zarówno estetyką, jak i trafnym ujęciem tematu. Równocześnie starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na rymowankę poświęconą bezpieczeństwu w gospodarstwie rolnym i na wsi.
W tej kategorii duży sukces odniosła Milena Mundała zdobywając I miejsce, a Maja Kapusta, zdobywając II miejsce. Powody do dumy przyniósł również konkurs plastyczny. W kategorii najmłodszych dzieci z klas 0–3 I miejsce zdobył Kacper Mundała.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz zaangażowanie.
Składamy również podziękowania organizatorom za przygotowanie wartościowych przedsięwzięć, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przyczyniają się do podnoszenia świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa na wsi.
Życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursów.
