Kontynuując zajęcia fotograficzne w klasach młodszych przenieśliśmy się do czasów Marii Curie Skłodowskiej i jej męża Piotra, bohaterów naszej lektury. A także bardzo znanych i podziwianych naukowców. Oczywiście wcześniej każdy przygotował strój odpowiedni do epoki, a scenografię i rekwizyty wymyśliliśmy wspólnie. Oto efekty naszej pracy.
Aktualności
Sesja zdjęciowa z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości
- 2
Mikołajkowa Loteria Fantowa ruszyła...
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza na
Mikołajkową Loterię Fantową
„NIE TYLKO ŚWIĘTY DAJE PREZENTY”
2 grudnia 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedzieliskach rusza
„Wielka Mikołajkowa Loteria Fantowa!”
Cena losu – 10zł , 20zł, 50zł
Losy można zakupić w budynku szkoły od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00.
Każdy los wygrywa!!!
Całkowity dochód z loterii zostanie przekazany na leczenie
i rehabilitację taty naszego kolegi i koleżanki, Mariusza Stasiak.
Bal Andrzejkowy
Kolejnym wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem był Bal Andrzejkowy.
Jako pierwsze zabawę zaczęły dzieci z klas młodszych (klasy I, II, III oraz przedszkole). Na wyjątkowo udekorowanej sali gimnastycznej można było spotkać super bohaterów, koty, czarownice, sportowców, a nawet prezesów. Tańcząc w rytm nowoczesnej muzyki, przebrani uczniowie, prezentowali się znakomicie. Ich energia i radość była słyszana w każdym kącie naszej szkoły. Nie obyło się bez tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Dzieci z wielką chęcią brały udział we wróżbach takich jak przekłuwanie szpilką serduszka, losowanie kart z wróżbami o przyszłości czy nazwami zawodów, które kto wie… może kiedyś faktycznie będą wykonywać.
Tuż po zabawie młodszych, na salę gimnastyczną, wielkimi krokami dołączyli uczniowie z klas starszych (IV-VIII). Po aktywnym uczestnictwie w zabawach i tańcach śmiało można stwierdzić , że dzieci i młodzież uwielbiają tego typu zajęcia. Starsze dzieci udowodniły, że również potrafią się świetnie bawić. Chłopcy i dziewczęta z klasy szóstej zaangażowali się w przygotowanie wróżb oraz sporządzili swoją listę przebojów.
Na wszystkich uczniów czekała niespodzianka od Rady Rodziców. Drogie mamy, przygotowały poczęstunek- pizzę. Na stołach nie brakowało przekąsek i napojów, tak by dzieci miały siłę i chęci do dalszej zabawy.
Dzieci pełne pozytywnych wrażeń nie chciały kończyć balu. Jednak co przyjemne, zazwyczaj szybko się kończy. W przypadku naszej imprezy, tak właśnie było. Po parugodzinnej zabawie, z rumieńcami i uśmiechami na buziach, dzieci stwierdziły, że ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.
23
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Profilaktycznego
29 listopada2024 w Publicznej Szkole Podstawowej był dniem pełnym atrakcji.
Już od samego rana- uczniowie naszej szkoły, nie mogli doczekać się kilku wydarzeń jakie zaplanowano na ten dzień.
Najpierw ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Profilaktycznego. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej.
Celem konkursu było:
-kształtowanie nawyków żywieniowych
-świadome planowanie działań mających na celu zapewnienie sobie zdrowia
-poznanie przykładowych sposobów na zachowanie sprawności fizycznej
-rozwijanie i pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności twórczej
-promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od używek.
W klasach odbyły się cykle pogadanek, projekcje filmów. Zajęcia te prowadzone były przez wychowawców klas, pedagoga szkolnego na godzinach wychowawczych oraz na zajęciach wychowania do życia w rodzinie. Realizowane były w oparciu o treści wynikające z programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły.
W związku z dużą ilością zgłoszeń oraz kreatywnością jaką wykazali się autorzy prac plastycznych, Szanowne Jury nie miało łatwego zadania. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy 0-III , które za zadanie miały wykonać makietę zdrowego talerza oraz klasy IV-VIII, którzy przedstawili swoje plakaty-,,Plany na zdrowe życie” oraz ,,10 zasad zdrowego stylu życia”.
Pani Dyrektor- Katarzyna Mach- wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Kategoria 0-III
I miejsce: Król Nikodem
II miejsce: Kapusta Maja
III miejsce: Benke Jakub
Kategoria IV-VIII
I miejsce: Kornaś Nikodem
II miejsce: Stasiak Milena
III miejsce: Kuliszewski Patryk
Bardzo miłą niespodzianką był fakt, iż każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał pyszną czekoladę.
13
Gminny Konkurs Recytatorski pt. „WIERSZOWANKI- MISIOWANKI”
26 listopada w Komunalnym Przedszkolu Publicznym przy ZSP w Uściu Solnym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wierszowanki- Misiowanki”.
Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3 do 6 lat z terenu Gminy Szczurowa.
Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej oraz zainteresowanie dzieci poezją; rozwijanie i prezentacja zdolności recytatorskich i dziecięcych talentów przed społecznością przedszkolną; wyrabianie odwagi, śmiałości oraz zachęcanie do występów na scenie; uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Uczestnicy Konkursu Recytatorskiego byli oceniani według dwóch grup wiekowych:
- dzieci 3, 4- letnie,
- dzieci 5, 6-letnie.
Eliminacje do konkursu przeprowadzone były wśród wszystkich dzieci naszego oddziału przedszkolnego. Jury zdecydowało, iż w gminnym konkursie nasze przedszkole reprezentować będą: Maksymilian Sobol oraz Aleksander Wąs- grupa wiekowa 3,4 latki, a dzieci 5 i 6 letnie: Nikodem Król oraz Jakub Śledź.
Miło nam poinformować, iż w Gminnym Konkursie Recytatorskim
pt. „WIERSZOWANKI- MISIOWANKI”
Maksymilian Sobol zajął I miejsce
Aleksander Wąs zajął II miejsce
Nikodem Król oraz Jakub Śledź otrzymali wyróżnienia.Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa w konkursie i upominki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
9
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
„Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula.”25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś – najlepszy przyjaciel dzieci.
W naszym przedszkolu, jak co roku Dzień Pluszowego Misia obchodzone jest szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swoją ulubioną maskotkę.
Na dzieci czekało wiele atrakcji: recytowanie wierszy, zabawa przy misiowych przebojach, uczestniczenie w zabawach ruchowych i zręcznościowych, układanie misiowych puzzli. Na zakończenie dnia powstały piękne misiowe prace plastyczne.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz zabawy.10
Wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów
Od kilku lat Instytut Książki promuje czytelnictwo wśród dzieci w ramach kampanii ,,Mała książka -wielki człowiek”. Pierwszoklasiści dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Jest ważne, by czerpali przyjemność z procesu poznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania.
Dlatego 25. listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali z rąk pani Dyrektor Wyprawki Czytelnicze. Będą z nich korzystać zarówno podczas zajęć, jak i w domu.
Projekt ,,Mała książka- wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i dla dzieci.
Wyprawka czytelnicza zawiera również broszurę dla rodziców, w której znajdują się porady, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu pomożemy otworzyć dzieciom drzwi do fascynującego świata literatury, który ich zafascynuje.
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział wojewódzkim konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym „BEZPIECZNI, ROZWAŻNI, DALEKOWZROCZNI”.
Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Gdy się kierowca cieszy, to się śmierć cieszy”.
Celem konkursu było:
- kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych
z uczestnictwem w ruchu drogowym,
- zaktywizowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji, utrwalania i propagowania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
Konkurs obejmował kilka kategorii m.in:
KATEGORIA KLAS I-III PROJEKT KAMIZELKI ODBLASKOWOWEJ
KATEGORIA KLAS IV – VI PLAKATKATEGORIA KLAS VII – VIII I PONADPODSTAWOWYCH SPOTY
19 listopada br. w Zespole Szkół w Zabawie odbyła się gala wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie. Do konkursu zgłosiło się bardzo dużo szkół z terenu całej małopolski. Prace dwóch uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach zakwalifikowały się do finału. Ostatecznie przyznano III miejsce Aleksandrowi Sobol z kl 2 oraz wyróżnienie –dla Michała Wojnickiego -kl 2.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
3
Obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości
“W życiu człowieka ważne są trzy rzeczy.
Pierwszą z nich jest bycie życzliwym.
Drugą jest bycie życzliwym.
A trzecią jest bycie życzliwym.”
21 listopada na całym świecie obochodzony jest Dzień Życzliwości. Dzień Życzliwości obchodzimy już od wielu lat, kiedy to dwaj bracia o imionach Brian i Michael dowiedzieli się o wybuchu wojny między dwoma państwami: Izraelem i Egiptem. Bracia, którzy byli wówczas studentami, postanowili pokazać światu, że życzliwość jest lepszym sposobem na rozwiązywanie problemów niż siła.
W tym roku nasza szkoła również dołączyła do obchodów tego święta, a z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował krótki apel. Przedstawił w nim genezę pochodzenia święta, oraz definicję życzliwości. Życzliwość bowiem kojarzy się najczęściej z byciem miłym. To drobne gesty, uprzejmość, serdeczność – okazywane spontanicznie i dobrowolnie.
Dodatkowo, od zeszłego tygodnia w naszej szkole stała skrzynka życzliwości, do której każdy mógł wrzuć miłe słowo dla drugiego. Skrzynka w mgnieniu oka zapełniła się listami i żółtymi karteczkami z życzliwymi słowami, A dlaczego żółtymi? Ponieważ, to właśnie kolor żółty jest uznawany za kolor życzliwości.
Kulminacyjnym punktem dzisiejszych obchodów było utworzenie ŁAŃCUCHA ŻYCZLIWOŚCI, przesłanie ISKIERKI PRZYJAŹNI oraz utowrzenie KORDONU UŚMIECHU.
Za zakończenie spotkania p. Dyrektor obdarowała wszystkich cukierkami, przypominając, że życzliwi powinniśmy być nie tylko 21 listopada, ale cały rok. Dzień Życzliwości zdecydowanie na stałę zagości w życiu naszej szkoły.
4
Dzień Życzliwości
„ Uczeń z pasją”
Pasja czy hobby dziecka jest niezwykle ważnym czynnikiem samodoskonalącym. Pomaga mu się zrelaksować, buduje jego poczucie własnej wartości, podnosi samoocenę i daje wiele satysfakcji. W zależności od hobby dziecko uczy się systematyczności, konsekwencji działania i odpowiedzialności. Staje się ambitne, a doskonaląc jedną umiejętność, może dostrzec u siebie pokłady nowego talentu.
Uczennicą, która zechciała się podzielić z nami swoimi zainteresowaniami za zgodą rodziców jest Oliwia Pawlik.
Oliwia ma duszę artysty. Uwielbia rysować, ręcznie wyplatać bransoletki, ale jej prawdziwą pasją jest miłość do zwierząt. Podczas spotkania z klasami 1-3 oraz najmłodszymi przedszkolakami opowiadała o swoich królikach: Burza, Chmurka, Pusia i Puszek to jej ulubieńcy. Króliki, którymi zajmuje się Oliwia ze swoim bratem należą do rasy Karzełek Teddy.
Jak wygląda królik teddy? Jaki ma charakter, w jaki sposób go utrzymać i jak długo żyje królik karzełek teddy? To tylko niektóre ciekawostki, o których opowiadała Oliwia.
Króliczki rasy Teddy mają krótki, krępy, okrągły tułów oraz delikatne i króciutkie łapki. Największą ozdobą królików miniaturowych Teddy jest futro. Gęste i miękkie, może osiągać długość nawet 10 cm! Jaki kolor oczu ma królik teddy? Jego tęczówki są ciemne lub niebieskie. Najczęściej waga królika Karzełek teddy wynosi do około 1700 gramów u samców i około 1400 gramów u samic. Maksymalny wzrost i wagę ciała osiąga w wieku 3 – 5 miesięcy.
Miniaturki Teddy to zwierzęta o bardzo przyjaznym i łagodnym temperamencie. Są ciekawe świata i inteligentne. Dzięki wesołej i towarzyskiej naturze, karzełki świetnie czują się w towarzystwie znanych sobie ludzi. Ze względu na wymiary i delikatną budowę, króliczki Teddy są wrażliwe choćby na zbyt mocny ucisk. Oliwka sprawiła niespodziankę uczniom przynosząc królika do szkoły. Zachwytom i licznym pytaniom o wymagania żywieniowe, pielęgnację nie było końca….
Zdaniem Oliwii zajmowanie się zwierzętami uczy obowiązkowości oraz wrażliwości i delikatności.
11
ZAŚPIEWAJMY DLA NIEPODLEGŁEJ
„Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – Niepodległość”
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie akademii z okazji ważnych świąt, dlatego wzniośle i z powagą uczniowie uczcili Święto Niepodległości. Chcąc wyrazić szacunek do symboli narodowych oraz radość i dumę z tego, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie, wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami, zaproszonymi gośćmi, mieszkańcami wsi, 8 listopada wzięli udział w tej patriotycznej uroczystości. Całość obchodów swoją obecnością uświetniły również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich- Panie Krystyna Budyn, Krystyna Król, Mariola Hanek oraz przewodnicząca- Pani Danuta Lipchardt. Radę Rodziców reprezentowały Panie- Magdalena Wojnicka, Marzena Benke, Paulina Kania oraz przewodnicząca- Pani Edyta Chojnecka.
Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało "Zaśpiewajmy dla Niepodległej ". Inscenizacja miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski przeplatane pieśniami patriotycznymi śpiewanymi wspólnie przez wszystkich uczestników patriotycznego spotkania. Ciekawe inscenizacje dopełnione przepięknymi pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez uczniów klas IV, V, VI zachwyciła wszystkich zgromadzonych i przybliżyła klimat oraz realia tamtych czasów. Głośno rozbrzmiewały najbardziej znane pieśni, które towarzyszyły polskim legionistom podczas ich walk w czasie I wojny światowej: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko..”, „Szara piechota”, "O mój rozmarynie", "Pierwsza Brygada", czy „Przybyli ułani pod okienko”. Młodzi aktorzy wykonali utwory poetyckie o tematyce patriotycznej, a występom towarzyszył prawdziwy Maraton Pieśni Patriotycznych.
Na uwagę zasługuje przepięknie zatańczony wzruszający i podniosły taniec z flagami oraz nostalgiczny taniec z kwiatami w barwach narodowych. Wzbudziły one zachwyt wszystkich oglądających. Przygotowana prezentacja multimedialna wprowadziła nas w odpowiedni nastrój, a dekoracja sceny w barwach biało- czerwonych z wizerunkiem orła białego w koronie wskazywała na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków.
Śpiewajmy te pieśni i przekazujmy je następnym pokoleniom, gdyż, jak mówi sentencja „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Pięknie przygotowana akademia była lekcją patriotyzmu i historii, hołdem dla ówczesnych bohaterów, którzy poświęcili dla nas życie. Odświętny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie przygotowanych inscenizacji z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Wszyscy wspólnie wzięliśmy czynny udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu zgodnie z mottem uroczystości „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”.
Cała szkoła wzięła również udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, wspólnie odśpiewano hymn narodowy przez wszystkich uczestników spotkania.
38
Zapraszamy na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości
Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Zbigniew Moskal - Wójt Gminy Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się 11 listopada 2024 roku o godzinie 9:00 w Szczurowej.
PROGRAM OBCHODÓW:
9:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła, wzbogacona muzyką Orkiestry Dętej OSP działającej przy GCKCziS w Szczurowej. Po mszy odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci OFIAR I i II WOJNY ŚWIATOWEJ.
10:15 - Część artystyczna w Sali widowiskowej GCKCziS, w programie między innymi:
Koncert Orkiestry Dętej OSP Szczurowa,
Występ Chóru Dzieci z Dworu,
Koncert piosenek żołnierskich w wykonaniu P. Zuzanny Kuliszewskiej,
Występ wiolonczelistki Kamili Hebdy,
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania oraz uczczenia pamięci tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Niech ta rocznica będzie okazją do refleksji i budowania wspólnoty.
Dzień Dyni
„Rośnie dynia wprost do słońca.
Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.
Rośnie non-stop. Rośnie co dzień.
Już największa jest w ogrodzie….”31.10. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu na naszych ubraniach obowiązywał kolor pomarańczowy. Przedszkolaki porównywały dynie pod względem koloru, kształtu czy wielkości. Ten dzień był przepełniony zabawami, konkurencjami sportowymi oraz tańcami. Dzieci wykonały również „dyniową” pracę plastyczną.
W świętowaniu Dnia Dyni wzięli również uczniowie klas I-VIII, którzy chętnie pozowali do zdjęć w kąciku dyniowym.
Zapraszamy do fotorelacji!
25
Wyjście na cmentarz
Dnia 31 października Samorząd Uczniowski wraz z kolegami i koleżankami z klas I-VIII wybrali się na pobliski cmentarz. Celem wyjścia było zapalenie zniczy oraz modlitwa na grobie Państwa Roczniaków – wieloletnich nauczycieli w naszej szkole. Ponad to uczniowie odwiedzili groby swoich bliskich zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma.
Pasowanie na przedszkolaka
30 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Było to wyjątkowe
i uroczyste wydarzenie, które na długo pozostanie w naszych sercach. Mali artyści zaprezentowali przygotowane wierszyki, piosenkę oraz taniec. Dzieci z dumą przyjęły swoje nowe role, a atmosfera pełna była radości i wzruszenia.
Pani Dyrektor w symbolicznym geście pasowała dzieci dużym, kolorowym ołówkiem, co wywołało wiele uśmiechów i radości. Każdy przedszkolak otrzymał także pamiątkowy dyplom oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był poczęstunek dla dzieci przygotowany przez rodziców.
Przedszkolaki miały także zadanie specjalne dla swoich Rodziców- zaśpiewanie piosenki, za co dostali ogromne brawa od swoich pociech oraz laurkę.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i zaangażowanie – słodycze, którymi obdarowaliście Państwo dzieci, były wspaniałym dodatkiem do tego święta.
Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.7
Urodziny Wiktorii
W październiku swoje 3 urodziny obchodziła Wiktoria.
Dzieci złożyły Jubilatce życzenia oraz zaśpiewały głośne "Sto lat".
Wiktoria obdarowała swoich kolegów i koleżanki upominkami.Wiktoria życzymy Ci dużo zdrowia, uśmiechu oraz spełnienia marzeń🙂
Zawody sportowe w koszykówce
30.10.2024 w Szczurowej odbyły się kolejne zawody sportowe. Tym razem uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić się grając w koszykówkę 3x3. Gra ta nieco różni się od standardowej koszykówki ponieważ zawodnicy grają tylko na jeden kosz w pomniejszonym składzie. Nie przeszkodziło to jednak naszym młodym sportowcom. Na zawody sportowe zgłosiło się wiele drużyn z Gminy Szczurowa, w dwóch kategoriach wiekowych. Po prawie trzygodzinnych rozgrywkach -zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli III miejsce. Wszystkich bardzo ucieszył powrót z medalami i dyplomami. (W składzie drużyny dziewcząt grała: Stasiak Milena, Dadej Olivia, Zadęcka Anna, w drużynie chłopców: Stasiak Patryk, Zadęcki Jakub, Sobol Sebastian, Król Antoni.
Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów
17 października był szczególnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. Pani Dyrektor powitała zebranych nauczycieli i rodziców. Dzieci z klasy pierwszej uroczyście, galowo ubrane przedstawiły montaż słowno-muzyczny wraz z uczniami klasy drugiej i trzeciej. Recytowały wierszyki prezentując swoje umiejętności. Wykonały wspólny taniec radośnie integrujący grupę. Złożyły uroczyste ślubowanie, że będą starać się być dobrymi uczniami, dobrymi Polakami oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na uczniów tradycyjnie dużym drewnianym ołówkiem. Z rąk wychowawczyni pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Koledzy ze starszej klasy obdarowali ich pamiątkami. Rodzice wręczyli pięknie opakowane upominki- słodycze. Pani z Urzędu Gminy przekazała dzieciom atrakcyjne pakiety edukacyjne- prezent od Pana Wójta, za co serdecznie dziękujemy. Po części oficjalnej dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Z pewnością ten dzień zapamiętają na długo.
35
Warsztaty – Roboty Segregują Odpady
18 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w warsztatach „Roboty segregują odpady”.
Na początku, animator zaprezentował roboty Photon, ich funkcje oraz możliwości. Następnie w ciekawy sposób uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów.
Podczas zajęć zadaniem dzieci było zaprogramowanie robotów tak, aby zebrały z rozłożonej na podłodze makiety miasta poszczególne odpady i zawiozły je do odpowiednich koszy.
Dla dzieci była to interesująca nauka poprzez zabawę. Uczniowie wykonywali zadania z zainteresowaniem, zaciekawieniem i wielkim zaangażowaniem.
Po warsztatach odbyła się jesienna sesja fotograficzna
Archiwum Aktualności